29.04.2015

Eesti Asfaldiliidu 29. aprilli üldkoosolekul avaldati 2014. aasta teetööde statistilised andmed Asfalt Arvudes nimelises kogumikus. Värsketest andmetest ilmneb, et teist aastat järjest on põhilised teetööde mahud Eestis kasvanud. Suurenenud on nii asfaldi tootmise kui ka paigaldamise mahud, samuti pindamistööde ja stabiliseerimistööde mahud. Siiski ei ole saavutatud veel majandusbuumi aegset taset, kui asfaldi toodeti üle 1,1 tonni elaniku kohta. 2014. aastal jäädi selle näitajaga pisut alla 1 tonni elaniku kohta, mida loetakse arenenud riikidele omaseks tunnuseks. 

Eesti Asfaldiliit kogub teetööde ettevõtetelt statistilisi andmeid alates liidu asutamisest 1991. aastal. Teetööde statistikat avaldavad teede alal tegutsevad ettevõtted vabatahtlikuse alusel. 2014. aastal avaldas andmeid 25 ettevõtet, mida on  kolme võrra enam kui möödunud aastal. Kogutud andmed on üheks sisendiks Euroopa Asfaldiliidu teetööde statistika kogumikule Asphalt in Figures.  

2014. aasta ja varasemate aastate teetööde statistilisi andmeid saab näha Asfaldiliidu koduleheküljel rubriigist Asfalt arvudes.